Aktuale Më shumë

Koncert recital nga Fatbardh Gashi

Prej tvteuta12:10, 30 Janar 2016

Gjatë pasditës të së premtes pranë shkollës së muzikës është mbajtur koncerti recital i instrumentistit nga Peja e Kosovës Fatbardh Gashi, për klarinete i shoqëruar në piano nga Suzana Jakupi.

Ky koncert paraqiti një program të gjërë muzikor me emrat më të njohur klasik të muzikës botërore.

Fatbardh Gashi u shpreh për tv Teuta  shumë i emocionuar nga pritja që ju bë në Ulqin nga artdashësit e shumtë që kishin shkuar për ta parë,edhe pse hera e parë që realizoj një koncert në Ulqin jam i befasuar nga interesimi dhe deshira për të qenë të pranishëm në koncertin tim, perfundon ai.

  • 1

    Radio