Aktuale Më shumë

KKSH uron Krishtlindjet

Prej tvteuta15:14, 24 Dhjetor 2022

Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi dhe në emrin tim personal, të gjithë besimtarëve të konfesionit katolik, ju uroj nga zemra gëzuar Krishtlindjet.

 Të dashur besimtarë shqiptarë kudo që ndodheni, festat e këtilla janë një moment i shkëlqyer, për të përcjellur dashuri, mirësi e unitet ndër shqiptarët e të gjitha besimeve. Uroj që kjo traditë të vazhdojë përgjithmonë për kombin tonë.

 

Gëzuar dhe për shumë mot!

 

Kryetari,

Faik Nika

 

  • 1

    Radio