Rajoni/Bota Më shumë

Kievi në NATO, bota në Luftën e III Botërore!

Prej tvteuta14:16, 13 Tetor 2022

Pranimi i Ukrainës në NATO mund të cojë në luftën e tretë botërore, tha zëvendëssekretari i këshillit të sigurisë të federatës ruse, Aleksander Venediktov për agjencinë shtetërore të lajmeve në rusi, Tass. “Kievi është i vetëdijshëm se një hap i tillë do të thontë një përshkallëzim të garantuar deri në luftën e tretë botërore”, tha ai duke shtuar se me sa duket, kjo është ajo cka po kërkon Ukraina: krijimin e një zhurme infoarmacioni dhe tërheqjen e vëmendjes tek ata, sërish.

 

  • 1

    Radio