Sporti Më shumë

KF “Ulqini” ne futsall shenon fitore ndaj FK “Titograd”

Prej tvteuta21:11, 8 Tetor 2020

Ne Ulqin dje u mbajt ndeshja e  futbollit në futsall që organizohet  në kuadër të Shoqatës malazeze te futbollit . Klubi i futbollit ne futsall ”Ulqini” shenoi fitore 3—2  ndaj ekipit tjetër KF “Titograd” nga Podgorica Fitore kjo e vleshme për Ligen e parë në futsal të Malit të Zi , ku djemtë tanë  siguruan 3 pikë të vleshme . Golat per ekipin e Ulqinit u shenuan nga  Adi Alloviq, Fatmir Molabeqiroviq dhe Nermin Krumiq, ndersa nga ekipi I KF “Titograd” golat u shenuan nga Dejan Miliçiq dhe Ilija Mugosha.

  • 1

    Radio