Sociale Më shumë

Inspeksioni po kontrollon kontratat e dyshimta te OT Ulqin

Prej tvteuta11:32, 9 Korrik 2016

Inspeksioni financiar ka disa ditë që po kontrollon dokumentacionin e Organizatës turistike të Ulqinit, ku në shënjestër është kryesisht kontrata e dyshimtë me kompaninë Copyright  nga Budva dhe zhdukja e 3000 eurove nga kasaforta vitin e kaluar, për cka akoma nuk është gjendur fajtori.

Kontrata me kompaninë nga Budva me vlerë 27.000 , ka kohë që tërheq vëmendjen e organeve shtetërore, prej kohës kur në krye të OT-s  ndodhej Zana Sarvan.

  • 1

    Radio