Politikë Më shumë

GJUKANOVIQ: PROTOKOLLI, NDERE DHE PERGJEGJESI

Prej tvteuta18:08, 19 Maj 2016

Kryeministri I Malit te Zi Millo Gjukanoviq tha se Mali I Zi eshte I nderuar me nenshkrimin e Protokollit ne nivelin e Ministrave te puneve te jashtme, duke theksuar se NATO ne kete menyre I ka vleresuar perpjekjet  te cilat Podgorica zyrtare po I ben ne miratimin e pjeseve te fundit  ne rrugen  drejt anetaresimit te plote.

Gjukanoviq tha se Mali I Zi eshte I gatshem te pranoje standardet  dhe vlerat e anetareve te NATO-s.  Ne duam shtet stabil dhe te zhvilluar ne kuader te bashkesise euroatlantike, duam perparim te shoqerise tone  e cila do tu jap nje shanse te posacme te rinjve.  Proceset integruese jane te panderpreshme dhe nuk kane alternative, deklaroi Gjukanoviq.

  • 1

    Radio