Aktuale Më shumë

Gjeka i ofron Hajdinagës kryesimin e listës?

Prej tvteuta17:11, 30 Korrik 2016

Bashkëpuntorët e afërt në Unionin Demokratik të Shqiptarëve, Gzim Hajdinaga dhe Fatmir Gjeka, po shikojnë mundësinë e bashkimit të forcave të veta në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Sipas gazetës Vijesti, Gjeka është i gatshëm ti ofrojë Hajdinagës postin e nënkryetarit të Partisë Demokratike, dhe vendin e parë në listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Gjeka dhe Hajdinaga njihen si bashkëpuntor të afërt , ku pas çarjes së UDSH-së dhe daljes nga pushteti, Komuna u la në borxhe të mëdhaja financiare.

  • 1

    Radio