Aktuale Më shumë

Forca: Mesazh ngushëllimi ambasadës franceze në Podgoricë

Prej tvteuta10:08, 16 Nëntor 2015

Kryetari i Forcës Nazif Cungu, i dërgoi një mesazh ngushëllimi ambasadores së Francës Veronique Brumeaux, me rastin e sulmeve terroriste në Paris.

“Me pikëllim të thellë e kam marrë lajmin për sulmet terroriste që goditën vendin Tuaj, në të cilët humbën jetën një numër i madh njerëzish të pafajshëm.
Në emrin tim personal dhe të antarëve të partisë që përfaqësoj, Juve dhe qytetarëve francez ju dërgoj ngushëllimet më të sinqerta.”, thuhet në mesazhin e Forcës së Re Demokratike.

  • 1

    Radio