Aktuale Më shumë

Filloj turneu përfundimtar i Ligës amatore në hendboll

Prej tvteuta13:37, 4 Qershor 2016

Mbrëmë filloj turneu përfundimtar i Ligës amatore në hendboll i organizuar nga klubi i henbollit të femrave “Ulqin”. Para se të filloj ndeshja u mbajtë 1 minut heshtje për hendbollistin Vjeko Rudoviq i cili ndërroj jetë në moshën 57 vjeçare.

U luajt ndeshja e parë mes nikoqirit dhe musafirëve nga Kroacia klubit të hendbollit“Metkoviq” e cila përfundoj me rezultatin 18:18.  Sot do të takohen: “Ulqin”-“Lokomotiva”, “Dubrovnik”-“Prijepolje”, “Metkoviq”-“Lokomotiva”. Poashtu do të luhet ndeshja mes senioreve të “Dubrovnik” dhe “Metkoviqit”. Turneu mbahet në sallën e shkollës fillore “Marshali Tito”.

  • 1

    Radio