Kulturë Më shumë

FILLOI TURNEU NË FUDBOLL TË VOGËL I XHAMIVE TË ULQINIT

Prej tvteuta14:56, 19 Mars 2016

Sot filloi turneu në fudboll të vogël i organizuar nga Bashkësia islame në Ulqin, në të cilin do të marrin pjesë 19 xhamia nga Komuna e Ulqinit. Ndeshjet do të luhen cdo të shtunë dhe të diel deri me datën 23.04.2016 në Kalceton- terenin në Gjerana II.

Hedhja e shortit të ekipeve të futbollit është bërë në prani të kryeimamit mr. Ali ef. Bardhi sekretarit, koordinuesit të turnirit z. Safet Kaleziq dhe perfaqësuesve të ekipeve të xhematëve të xhamiave.
Për të gjithë sportdashësit hyrja është e lirë. kurse tabelen e ndeshjeve mund ta shikoni më poshtë.

  • 1

    Radio