Sporti Më shumë

FIFA zbulon trofeun e fituesit të Kupës së Botës për këtë vit në Doha

Prej tvteuta15:43, 18 Nëntor 2022

FIFA ka zbuluar trofeun e fituesit që 32 kombe do të shpresojnë ta marrin në dorë në Kupën e Botës të këtij viti në Katar, që fillon të dielën.

Zbulimi u bë në Festivalin e Tifozëve të FIFA-s, zona zyrtare e tifozëve në Parkun Al Bidda në qendër të Dohas. Faqja do të jetë në gjendje të presë 40 mijë tifozë në të njëjtën kohë pasi turneu të fillojë.

“Sot patëm kënaqësinë e madhe të zbulonim trofeun e fituesit të Kupës së Botës FIFA Katar 2022”, tha Marco Fazzone, Drejtor Menaxhues i Muzeut FIFA.

“Është një kënaqësi e jashtëzakonshme të jesh këtu dhe për ne si Muzeu i FIFA-s, ne duam të ndajmë magjinë e futbollit me të gjithë në botë”.

  • 1

    Radio