Aktuale Më shumë

Federer me Nadalin për fundin e karrierës së tij

Prej tvteuta19:25, 22 Shtator 2022

Tenisti zviceran Roger Federer do të luajë ndeshjen e fundit profesionale të karrierës së tij me Rafael Nadal në dyshe në Laver Cup.

Ata do të luajnë kundër Jack Sock dhe Francis Tiafoe ditën e parë. Kjo përballje   është e dyta radhazi në programin e mbrëmjes dhe më parë takohen Andy Murray dhe Alex de Minor.Në programin ditor do të ketë edhe dy ndeshje të tjera. Ekipi i Evropës kundër Ekipit Botëror. Fillimisht, Kasper Rud dhe Jack Sock takohen, dhe më pas Stefanos Tsitsipas dhe Diego Schwartzman

  • 1

    Radio