Sporti Më shumë

Fed Cup: Në ndeshjet e djeshme fituan favoritët, sot priten duele të forta

Prej tvteuta09:45, 12 Prill 2016

Në ndeshjet e djeshmë të turneut Fed Cup që është duke u mbajtur në Ulqin, favoritët kryesorë fituan sipas planit, kurse duelet më të forta priten ditën e sotme.

Përfaqsuesje e Malit të Zi fitoi me lehtësi ndaj Kosovës me rezultatin 3 me 0, dhe sot e pret ndeshja deçizive kundër Norvegjisë, e cila sipas gjasave do të vendosë për vendin e parë në grup.

Në ndeshjet tjera Greqia fitoi kundër Maltës 3 me 0, Luksemburgu mundi Tunisinë 2 me 1, Qiproja Algjerinë 2 me 1, Madagaskar ndaj Moldavisë 2 me 1, dhe Norvegjia me Maroko 3 me 0.

 

  • 1

    Radio