Aktuale Më shumë

Fed Cup: Mali i Zi humb me Norvegjinë

Prej tvteuta10:01, 13 Prill 2016

Dje u zhvilluan ndeshjet e ditës së dytë të turneut Fed Cup i cili mbahet në Ulqin. U luajtën mjaft ndeshje të forta, ku për publikun më interesnt ishte ajo në mes përfaqsueseve të Malit të Zi dhe Norvegjisë.

Kjo e fundit fitoi me rezultatin 2-1, pasi dyshja Melanie Stokke/ Ulrike Eikeri u tregua më e sukseshme se Danka Koviniq/ Ana Veselinoviq. Në  Grupin B: Armenia- Maqedonia 1-2,  Irlanda – Islandë 3-0,  Grupa C: Qipro – Madagaskar 2-1, Moldavia – Algjeria 3-0, Grupa D: Maroko – Mozambik 3-0, Mali i Zi – Norvegji 1-2.

  • 1

    Radio