Sporti Më shumë

Fabio Carvalho ia siguron fitoren Liverpoolit

Prej tvteuta16:10, 1 Shtator 2022

Liverpooli ka shënuar fitore shumë të rëndësishme kundër Newcastle Unitedit.

Në ndeshjen e xhiros së pestë që u zhvillua të mërkurën në “Anfield”, Liverpooli fitoi 2:1.

Ishte zëvendësuesi Fabio Carvalho që realizoi në minutën e 98-të. Golin tjetër për Liverpoolin e shënoi Roberto Firmino në minutën e 61-të.

Kurse për Newcastlen në debutim realizoi Alexander Isak. Ai shënoi në minutën e 38-të.

Për Liverpoolin ishte fitorja e dytë këtë sezon. Ka edhe dy barazime dhe një humbje. Renditet në vendin e pestë me tetë pikë.

Newcastle ka gjashtë pikë në pozitën e 11-të.

  • 1

    Radio