Aktuale Më shumë

Edita Nimanbegu fiton shpërblim për dizajnin më të mirë

Prej tvteuta16:14, 20 Qershor 2016

Dizajnerja me prejardhje nga Ulqini Edita Nimanbegu, përveç skenës së Malit të Zi, vazhdon të ketë sukses edhe në skenën e modës ndërkombëtare.

Ajo ka fituar çmimin për dizajnin më të mirë dhe më origjinal në sfilatën “Fashion art and more” e cila u mbajt para disa ditësh në kryeqendrën e modës në Milano të Italisë.

Nimanbegu jeton dhe punon në Podgoricë ku është pronare e “EDEN Atelier”, dhe sipas fjalëve të saja, nga Italia ka fituar edhe ofertë për bashkëpunim me brendet e njohura ndërkombëtare.

  • 1

    Radio