Aktuale Më shumë

Dy tërmete të forta në Itali

Prej tvteuta09:42, 9 Nëntor 2022

Dy tërmete shumë të forta, pak pas orës 7, janë ndjerë në zona të ndryshme të rajonit Marche të Italisë, raporton agjencia Ansa.

Tërmeti që u ndje në Italinë qendrore ishte me magnitudë 5.7 ballë të shkallës Rihter. Mediat italiane raportojnë se epiqendra e tërmetit ka qenë në detin mes Ankonës dhe Riminit dhe  është ndjerë në të gjithë vendin.

Ai u ndje gjithashtu në Kroaci, Slloveni dhe Bosnje.

Italia u godit nga një tjetër tërmet dje, me magnitudë 4.5 ballë me epiqendër afër Xhenovës.

  • 1

    Radio