Sporti Më shumë

Duka : Stadiumi i ri i Shkodrës, gati ne fillim të 2016-ës

Prej tvteuta16:18, 4 Nëntor 2015

Presidenti i Federatës Shqipetare të futbollit, Armando Duka, ka qenë në Shkodër për të inspektuar punimet që po bëhen në stadiumin “Loro Borici”.

Duka ka bërë të ditur edhe një herë tjetër se është i kënaqur që ky investim po bëhet në Shkodër dhe ka theksuar se me Bashkinë e Shkodrës nuk ka asnjë marrëveshje sa i takon cështjes së  kontratës së stadiumit. Duke lenë të kuptohet se marrëveshja që do ti parashtrohet për negocim Dukës nuk do të marrë shumë kohë.

Ai nder të tjera ështëe shprehur “Besoj se nga fillimi i vitit të ardhshëm, stadiumi do të përfundojë”  ka përfunduar presidenti i FSHF –së.

  • 1

    Radio