Aktuale Më shumë

Duhet një marrëveshje ndërpartiake

Prej tvteuta09:57, 31 Mars 2016

Kriza politike që po mban gjatë peng Kosovën, për Ministren për Dialog, Edita Tahiri, mund të kalohet vetëm përmes një marrëveshjeje të brendshme mes palëve politike.

Në një intervistë për gazetën “Shqiptarja.com” ajo shprehet se kjo klimë është zhgënjyese për qytetarët kosovarë, dhe po ashtu, po e dëmton Kosovën në arenën ndërkombëtare. E pyetur nëse do të jetë ajo pasuesja e Hashim Thaçit në postin e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të jashtëm, pas largimit të tij drejt karriges së Presidentit, Tahiri shprehet se nuk do të jetë ajo.

  • 1

    Radio