Aktuale Më shumë

DITË E RE – Valmir Pereziq, Sezoni i ri dhe regjistrimet e reja në KF Otrant

Prej tvteuta14:24, 30 Gusht 2022

Sot, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re” ishte drejtori sportiv i KF Otrant Valmir Pereziq, ku tema ishte ” Sezoni i ri dhe regjistrimet e reja në KF Otrant”.

Klubi i futbollit “Otrant Olympic” në sezonin e ri ka hasur në një fillim të vështirë, ku në 3 ndeshjet e zhvilluara, klubi është ndarë me dy humbje dhe një barazim. Valmir Pereziq shprehet se është optimist për lojët në vazhdim, duke qenë se klubi stërvitet rregullisht dhe se klubi ka treguar karakterin e vërtetë në ndeshjet e luajtura dhe se mundësitë për fitore ishin shumë të larta.

Regjistrimet për moshat 5-14 vjeçare kanë filluar ku Valmir Pereziq thekson se deri tani ka patur një interesim shum të madh dhe i fton të gjithë prindërit që të regjistrojnë fëmijët e tyre të cilët janë të interesuar.
Për më shumë, ndiqni intervisten e plotë…

 

  • 1

    Radio