Aktuale Më shumë

De Biasi:E meritonim këtë fitore

Prej tvteuta12:55, 20 Qershor 2016

Tekniku italian Gianni De Biasi ka folur me superlativa për të gjithë futbollistët e Kombëtares, pas fitores historike në Europian kundër Rumanisë.“Kemi bërë një ndeshje mjaft të mirë! Kemi arritur t’i shënojmë gol një kundërshtari të vështirë. Kushdo që ishte në fushë dha maksimumin. Fatin duhet ta kërkosh dhe ta gjëmosh në fushën e lojës. Gjithë skuadra dha maksimumin në fushën e lojës”, ka thënë tekniku italian.

Sulmuesi 25-vjeçar, Armando Sadiku me golin që shënoi justifikoi besimin e Gianni De Biasi, i cili ia besoi përsëri vendin e titullarit. 

  • 1

    Radio