Sporti Më shumë

CUNGU TENISIERI ME I MIRE NE MAL TE ZI(VIDEO)

Prej tvteuta01:06, 5 Janar 2015

Rrezart Cungu u shpall tenisieri me i mire ne Mal te Zi per moshen 16 dhe 18 vjec. Viti 2014 per Rrezartin ishte viti i sukseseve  dhe triumfeve , dhe ky shperblim i fundit ishte nje mbyllje me se e mire e vitit, edhe pse nga Komuna e Ulqinit fitoi vetem nje mirenjohje.

Rrezart Cungu gjate kesaj sezone arriti te rangohet si tenisieri i  trete ne Evrope dhe i pari ne Mal te Zi, kurse nga Federata e Tenisit te Malit te Zi vecojne qe ky eshte rezultati me i mire i arritur ndonjehere ne tenisin malazias.

  • 1

    Radio