Rajoni/Bota Më shumë

Cungu: Nuk kemi pasur bisedime për ndarjen e posteve

Prej tvteuta09:54, 16 Nëntor 2016

Kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu i hodhi poshtë spekullimet mediatike se ky subjekt kërkon 3 poste në qeveri. Cungu tha se deri tani është punuar në platformën e përbashkët të pakicave dhe bisedimet individuale nuk kanë filluar akoma. Ai shprehu besimin se bisedimet e para mund të fillojnë në fund të kësaj jave.

Sipas disa njoftimeve të mëherëshme të mediave, koalicioi shqiptar kërkonte postin e nënkryetari të Kuvendit dhe dy ministri në qeverinë e ardhshme.

  • 1

    Radio