Aktuale Më shumë

Busti i Nënë Terezës vendoset në Pallatin Presidencial të Maltës

Prej tvteuta13:37, 29 Mars 2016

Busti i bamirëses shqiptare, Nënë Tereza është vendosur në Pallatin Presidencial të Maltës.  Inaugurimi u bë  nga presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe homologia e saj e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca.

Busti i është dhuruar Maltës nga Presidentja Jahjaga në emër të qytetarëve të Kosovës.Busti i Nenë Terezës u inaugurua në Pallatin Presidencial San Anton në Attard të Maltës.  Ky inaugurim u bë për të shënuar vitin e shenjtërimit të Nënës Terezë.

  • 1

    Radio