Rajoni/Bota Më shumë

BASHKIMIN MUND TA ËNDRROJNË

Prej tvteuta10:39, 8 Prill 2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se kryetari i qeverisë së Shqipërisë Edi Rama dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e kanë tepruar pak me deklaratat e tyre mbi rreth bashkimit të Shqipërisë dhe Kosovës. “Vazhdimisht jemi përpjekur të gjejmë gjuhën më të mire dhe më të bukur me Tiranën, por e kanë tepruar me këto deklarata të bashkimit “me qef ose me zor”, qoftë nën çatinë e Bashkimit evropian apo pa të, – ka thënë Vuçiq. Ai ka shtuar se Serbia nuk kërcënon askend, ndërsa Rama dhe Thaçi do të bënin mire që të mos shohin këto ëndra.

  • 1

    Radio