Sporti Më shumë

Barcelona do të ndërtojë një statujë të Messit, zbulon Laporta

Prej tvteuta20:46, 10 Tetor 2022

Joan Laporta ka bërë të ditur se Barcelona do ta ndërtojë një statujë të Lionel Messit, mes raportimeve se ylli argjentinas do të kthehet në verën e ardhshme.

Messi u largua nga Barça, pas 20 viteve, në verën e vitit 2021, për shkak të gjendjes financiare që mbizotërone në klub.

Argjentinasi nuk mori as një paraqitje lamtumire pasi u njoftua për largimin e tij, por Laporta tani ka konfirmuar planet për ta përjetësuar atë jashtë stadiumit të famshëm të klubit.

Laporta tha në Asamblenë e Përgjithshme të Barçës gjatë fundjavës: “Ne do të ndërtojmë një statujë të Leo Messit jashtë Camp Nou. Vendimi është marrë”.

Spekulimet kanë qarkulluar se Messi mund të kthehet në Camp Nou në verën e ardhshme, në të cilën pikë kontrata e tij aktuale me Paris Saint-Germain do të skadojë.

Megjithatë, 35-vjeçari ka një opsion për të zgjatur qëndrimin e tij në Parc des Princes dhe nuk do të marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij deri në fund të sezonit.

  • 1

    Radio