Rajoni/Bota Më shumë

ARRESTOHEN 11 PERSONAT E KËRKUAR NË LAZARAT

Prej tvteuta13:57, 25 Qershor 2015

Gjatë natës së kaluar në Lazarat, njësitët e policisë shqiptare kanë arritur të kapin 11 persona nga “Grupi i zjarrit”, të cilët mëngjesin e një dite më parë qëlluan për vdekje policin 31-vjeçar Ibrahim Basha dhe plagosën dy të tjerë.

“Grupi i zjarrit”, sipas policisë përbëhet edhe prej 10-personave të tjerë të cilët pritet të arrestohen nga momenti në moment.Lazarati dhe rrethinat e tij janë nën kontroll të plotë të rreth 400 efektivave policorë.,- njoftojnë mediat shqiptare.

  • 1

    Radio