Sociale Më shumë

275 raste të reja me Covid 19 dhe 7 viktima. 12 raste nga Ulqini

Prej tvteuta18:41, 31 Tetor 2020

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë kryer 734 analiza për prezencën e virusti korona, nga të cilët 275 kanë rezultuar pozitive, njoftohet nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe 7 pacientë kanë ndërruar jetë. Numri më i madh i rasteve të reja edhe sot  është nga Podgorica, 112, 45 janë regjistruar në Budva, nga 20 në Cetinë dhe Nikshiq, kurse 12 raste janë në komunën e Ulqinit. Gjatë kësaj kohe janë shëruar 142 të infektuar , ndërsa numri i rasteve aktive është 3957, prej  të cilëve 153 janë nga Ulqini.

  • 1

    Radio