Sociale Më shumë

235 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi. 3 raste nga Ulqini

Prej tvteuta18:42, 26 Shtator 2020

Në Mal të Zi që prej ditës së djeshme janë kryer 790 analiza për Covid 19, nga të cilat 235 kanë rezultuar pozitive, njoftojnë nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe 3 të infektuar nga Rozhaja, Podgorica, dhe Mojkovci, që po trajtoheshin në Qendrën Spitalore në Podgoricë dhe spitalin e Beranes, ndërruan jetë si pasojë e sëmunjdes. Me këto tre raste numri total i viktimave në Mal të Zi që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 158 persona. Numri më i lartë i të infektuarve të rinjë është nga Nikshqi, 85, 72 janë nga Podgorica, 22 nga Berana, 17 nga Plevlja, 8 nga Cetina, nga 6 Tivari dhe Kotorri, 5 nga Biello Polje, nga 3 Budva dhe Ulqini, nga 2 Rozhaja dhe Herceg Novi, kurse nga 1 të infektuar kanë Plava, Zhabljaku, Kollashini dhe Danillovgradi. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 191 pacientë , ndërsa numri i rasteve aktive është 3671, prej të cilëve 64 janë në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio