Sociale Më shumë

197 raste dhe 5 viktima nga Covid 19

Prej tvteuta08:23, 1 Tetor 2020

Në Mal të Zi ditën e djeshme nga 707 analiza të kryera, 197 ishin pozitive me Covid 19, njoftojnë nga ISHP. Gjatë kësaj kohoe 5 pacientë të tjerë e humbën jetën si pasojë e sëmundjes. Numri më i madh i rasteve të reja është nga Podgorica dhe Berana, ku janë regjistruar 66, respektivisht 40 të infektuar, kurse nga Ulqini nuk ka pasur raste të reja. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 190 persona ndërsa numri i rasteve aktive është 3411.

  • 1

    Radio