Sociale Më shumë

147 raste të reja me Covid 19 në Mal të Zi. 4 nga Ulqini

Prej tvteuta18:33, 5 Shtator 2020

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë kryer 591 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilat 147 kanë rezultuar pozitive, njoftojn nga IISHP. Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Nikshiqim 41, 35 nga Podgorica, 30 nga Berana, 13 nga Kotorri, 11 nga Plava, nga 4 janë në Budva , Andrijevicë dhe Ulqin, kurse Rozhaja, Biello Polje, Guci dhe Tivari, kanë regjistruar nga 1 të infektuar të ri. Ndërkohë nj pacient i cili po trajtohet në spitalin e Beranes ndërroi jetë si pasojë e sëmundjes. Gjatë kësaj periudhe 21 të infektuar u shëruan, çka do të thotë se numri i rasteve aktive në Mal të Zi është 1091.

  • 1

    Radio