Sociale Më shumë

145 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid 19 në Mal të Zi

Prej tvteuta18:40, 12 Shtator 2020

Në Mal të Zi sot janë regjistruar 145 raste të reja me Covid 19, pas analizave të kryera në 681 persona, njoftojnë nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe 3 të infektuar që po trajtoheshin në spitalin e Nikshqit  e kanë humbur jetën. Nga të infektuarit e rinj, 33 janë nga Berana, 29 nga Nikshiqi , 23 nga Podgorica , 15 nga Royhaja , 9 nga Bijello Polje , nga 7 janë Pljevlja dhe Tivati , 5 Cetina dhe  Budva , 4 Plava , nga 2 Mojkovaci dhe Ulqini , kurse nga 1 kanë Kotorri , Herceg Novi 1, Danilovgradi 1, Kolashini . Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 31 pacientë kurse numri i rasteve aktive është 1921.

  • 1

    Radio