Sporti Më shumë

10 ekipet të cilat nuk kanë pranuar gol nga Ronaldo

Prej tvteuta10:54, 21 Prill 2020

Cristiano Ronaldo mund të jetë i kënaqur me karrierën e tij që ka bërë gjatë viteve të kaluara, pasi ka fituar shumë trofe.

Ylli portugues mban pas vetës shumë rekorde të golave dhe sukseseve tjera.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë gjatë karrierës së tij është përballur me 155 skuadra, ku ka arritur që 145 prej tyre t’u shënojë gol.

Këto dhjetë skuadra nuk janë edhe aq në zë por që disa prej tyre janë të njohura për tifozët:

Braga
Naval

Gil Vicente
Stuttgart
Fenerbahce
Crystal Palace
Burton Albion
Southend United
Young Boys

Atalanta.

  • 1

    Radio