Rajoni/Bota Më shumë

EVROPA NDËRMJETËSON

Prej tvteuta10:38, 20 Maj 2015

Bisedimet mes kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski dhe drejtuesit të opozitës Zoran Zaev për zgjidhjen e krizës në vend, janë zhvendosur në Strazburg, ku tre deputetë të Parlamentit Evropian po ndërmjetësojnë bisedimet.
Fillimisht, Zaev takohet me euro-deputetët Ivo Vajgël, Richard Howitt dhe Eduard Kukan. Takimi me këta të fundit do të pasohet veçmas nga Gruevski dhe më pas pritet që të mbahet një takim i përbashkët.

  • 1

    Radio