Rajoni/Bota Më shumë

DAKORDOHEN KOSOVA DHE SERBIA

Prej tvteuta10:05, 26 Gusht 2015

Kryeministri Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë pajrtuar të martën në Bruksel lidhur me çështjet që kanë të bëjnë me energjinë, telekomunikimet, lëvizjen e lirë në veriun e Kosovës dhe asociacionin e komunave me shumicë serbe.Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se kryeministrat u pajtuan “mbi parimet e përgjithshme dhe elementet kryesore të asociacionit të komunave me shumice serbe që hap rrugën për ngritjen e tij”.

  • 1

    Radio