17 medalja za mlade atletičare iz Ulcinja

Prej tvteuta14:37 9 Avgust 2021

Na 29. pojedinačnom i VIII ekipnom prvenstvu Crne Gore za mlađe juniore/ke, koje je održano 7. i 8. avgusta u Pljevljima, atletičari Atletskog kluba „Orion“ kući su se vratili sa 17 medalja. Mladi atletičari su osvojili 5 zlatnih, 4 srebrne i 8 bronzanih medalja.

Najznačajniji rezultat ostvarila je atletičarka Nikolina Marović u kategoriji mlađe pionirke, koja je 1.500m u jakoj konkurenciji mlađih juniorki osvojila prvo mjesto i ujedno ostvarila normu za prvenstvo Balkana, dok je drugog dana ostvarila i sjajan rezultat u trci na 800m, gdje je postavila lični rekord i osvojila srebrnu medalju.

Dvije zlatne medalje osvojio je Milivoje Pajović, i to u disciplini bacanja kladiva i koplja, kao i dvije bronze u bacanju kugle i diska.

Mlađa pionirka Elzana Guberinić osvojila je zlato u trci na 800m i dva srebra, u trci na 100 i 400m.

Antonela Gazivoda osvojila je zlato u bacanju koplja, i dvije bronze u bacanju diska i u troskoku. Nora Selčanin osvojila je srebro u bacanju koplja, dok je Suana Tafić bronzana u istoj kategoriji.

Boban Madžgalj osvojio je dvije bronze na 1500 i 800m, dok je Nemanja Madžgalj bronzani na trci od 400m.