Aktuale Më shumë

Zyrtari ndërkombëtar: Më shumë se 60.000 viktima ruse në Bahmut

Prej tvteuta09:10, 2 Qershor 2023

Më shumë se 60 mijë viktima ruse janë raportuar në përpjekjet e Moskës për të pushtuar qytetin ukrainas të Bakhmut, sipas një zyrtari perëndimor.

Zyrtari shtoi se numri total i viktimave ruse tani po e kalon 200 mijë dhe ka shenja se ukrainasit mund të nisin një kundërofensivë në javët e ardhshme.

“Ne gjykojmë se pushtimi i Bakhmutit, Rusisë i ka kushtuar me të paktën 60 mijë viktima gjatë betejës njëvjeçare”, tha zyrtari, raporton skynews.

  • 1

    Radio