Aktuale Më shumë

Zhivkoviq: Idea per afrimin e Open Ballkan e stagnoi rrugen e integrimeve evropiane

Prej tvteuta17:30, 4 Shkurt 2022

Ne emer te klubit te deputeteve te DPS-it ne seancen e sotme mbi shkarkimin e qeverise aktuale diskutoi deputeti Daniell Zhivkoviq I cili tha se ajo qe eshte pare gjate javeve dhe muajve te fundit, nuk ju ka hije politikaneve te pergjegjshem. “Menyra se si eshte sjellur njeriu I pare I pushtetit, eshte e pashenuar donjehere”, tha deputeti Zhivkoviq duke kritikuar ashper punen e qeverise dhe ministrave . “Ministrja Bratiq nuk mund te percjelle nje Bashkesi locale dhe jo kater sektore ne nje ministry, kurse Kryeministi  per Open Ballkan tha se eshte ide e shkelqyer, dhe ketu verehet pse kishim stagnime ne rrugen drejt integrimeve evropiane, sepse qeveria aktuale donte te afronte iden e Open Ballkan, theksoi deputeti Zhivkoviq.

  • 1

    Radio