Kulturë Më shumë

Vrasja e George Floyd: Drake dhuron 100 mijë dollarë në ndihmë të protestuesëve ndaj vrasjes së George Floyd

Prej tvteuta11:04, 3 Qershor 2020

Vrasja e George Floyd: Drake dhuron 100 mijë dollarë në ndihmë të protestuesëve ndaj vrasjes së George Floyd

Vrasja e afro-amerikanit, George Floyd, nxiti revoltën e njerëzve fillimisht në Amerikë dhe tani në të gjithë botën.

Prej ditësh, janë organizuar protesta masive kundër racizmit dhe dhunës së policisë, të cilat njëherësh kanë marrë përmasa të paparashikueshme në shumë vende.

Pas bashkëshortes së John Legend, Chrissy Teigen, e cila i dhuroi 200 mijë dollarë si garanci për protestuesit e arrestuar, së fundmi u bë e ditur se një shumë prej 100 mijë dollarësh apo (89 mijë euro) e ka dhuruar edhe reperi Drake.

Kjo iniciatë e 33-vjeçarit erdhi pasi qytetet e mëdha në të gjithë Shtetet e Bashkuara kanë organizuar protesta masive të frymëzuara nga vrasja e George Floyd.

Shuma që ai dhuroi ishte aq e madhe saqë nisën thashetheme të shumta se ishte vec një mashtrim

  • 1

    Radio