Rajoni/Bota Më shumë

Votohet mocioni kunder Qeverise se Kosoves

Prej tvteuta15:09, 26 Mars 2020

Mbreme pas nje debate te gjate ne Kuvendin e Republikes se Kosoves, me 82 vota pro u miratua mocioni per rrezimin e Qeverise se udhehequr nga Albin Kurti.  Kunder ketij mocioni ishin 36 deputet dhe nje abstenim. Edhe pse ky mocion u ngrit nga LDK-ja, tre deputetet e kesaj partie ishin kunder mocionit te mosbesimit: Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Ky veprim politik ne kohen e pandemise boterore, ne syte e botes dhe ne nje mase te madhe te popullates se Kosoves,  nuk eshte pritur mire, per vete faktin se e tere bota po perballohet me pandemine e korona virusit dhe ne momentin kur ne Kosove  aktualisht 71 person rezulton I  infektuar nga koronavirusi.

  • 1

    Radio