Aktuale Më shumë

*VIDEO* Presidenti Zelensky takon Ramën dhe Abazoviqin në Kiev

Prej tvteuta17:26, 15 Qershor 2022

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka publikuar momente nga takimi që ka pasur këtë të mërkurë në Kiev me kryeministrin shqiptare Edi Rama dhe atë malazez, Dritan Abazoviq.

Më herët, Rama dhe Abazoviç vizituan zonat e bombarduara të Borodyanka dhe Irpin dhe ekspozitën me dëshmi të luftës ruso-ukrainase.

Më pas, Rama, ministrja Elisa Spiropali dhe Abazoviç janë pritur nga kryeministri ukrainas Denys Shmyhal, ndërsa më vonë do të takojnë Kryetarin e Bashkisë së Kievit Vitali Klitschko.

  • 1

    Radio