Sporti Više

Uprkos velikoj borbi, Ulcinjani poraženi od „Budućnosti“, sporno i suđenje

Prej tvteuta10:02 10 Maj 2019

Košarkaši Ulcinja izgubili su i sedmu utakmicu u Super Ligi protiv prošlogodišnjeg šampiona ABA lige „Budućnosti“. Iako su domaći vodili tokom gotovo cijelog prvog poluvremena, situacija se u drugom dijelu utakmice preokrenula te je tako tim iz „Morače“ uspio da zabilježi i osmu pobjedu.

Domaći su parirali tokom prvog poluvremena, bili u prednosti poslije deset minuta 25:23, da bi do odmora Budućnost preokrenula na 52:48. Treća četvrtina bila je prelomna pošto je tim Petra Mijovića dobio 22:9 i riješio pitanje pobjednika. Domaći su u finišu ublažili poraz.
U redovima Ulcinja Brajs Džons ubacio je čak 35 poena i po četiri asistencije i ukradene lopte. 21 poen dao je i Petar Kusovac.
Trener Darko Vujačić tvrdi da su u Super ligi sve ekipe bolje od Ulcinja, međutim zamjerki je imao i na sudske odluke koje su, prema njegovim riječima pomogle „Budućnosti“ da ostvari pobjedu. U narednom, IX kolu  KK  „Ulcinj 1976“ gostuje ekipi „Lovćena 1947“,  u subotu 11. maja.