Sporti Më shumë

Ulqini triumfon në turneu e futbollit në Amerikë

Prej tvteuta10:25, 28 Dhjetor 2015

Në turneu e 7-të në futbolltë vogël i cili u mbajt në New Jersey të Amerikës, skuadra FC Ulqini pati paraqitjen më të mirë dhe u shpall kampione.

Ky eveniment sportiv, i cili organizohet për çdo fund-vit nga “Qendra kulturore Shqiptaro-Amerikane” me seli në shtetin e Nju Xhersit e themeluar dhe e udhëhequr kryesisht nga komuniteti strugan, por edhe të tjerë, bëri edhe kësaj radhe së bashku 24 skuadra shqiptare të cilat të ndara në 6 grupe me nga 4 skuadra, dhuruan një spektakël të bukur sportiv dhe me motive kombëtare.

  • 1

    Radio