Aktuale Më shumë

Uehara: Ratifikimi do të jetë prioritet i Senatit

Prej tvteuta10:09, 11 Shkurt 2017

Megjithëse në SHBA është ndërruar administrata dhe ka ardhur president i ri, nuk pritet të ketë ndryshime në politikën ndaj Malit të Zi, ka siguruar ambasadorja e SHBA-së në Podgoriccë Margaret Uehara. Ajo thotë se SHBA është e përkushtuar kundrejt bashkëpunimit me partnerët në  Ballkan dhe Evropë, me qëllim forcimin e institucioneve dhe zhvillimin ekonomik.

Sipasj Ueharës, ratifikimi i protokollit për antarsimin e Malit të Zi në NATO është në listën e prioriteteve të Senatit amerikan, dhe shprehu besimin se ai do të miratohet së shpejti.

  • 1

    Radio