Aktuale Më shumë

U hap turniri i vitit të ri në futboll të vogël Ulqini 2022

Prej tvteuta19:28, 5 Janar 2022

Filloj turniri në futbollin e vogël, I cili po mbahet në Ulqin I mbështetur nga Komuna e Ulqinit.

Ndeshja e parë ishte mjaftë interesante, ku klubi  I basketbollit Ulqini u sprovua  në futboll të vogël kundër  K.F. Dulcingo ,ata u treguan mjaftë të mirë si futbollistë, por djelmoshat e K.F.Dulcigno arritën ti mposhtin me rrezulltat 5 me 2

Golat që mundësuan fitoren e K.F Dulcigno ,u shënuan nga Armend Ramoviq, Hasan Dërmaja ,si dhe nga Edmond Katana

Hapja e turnirit u bë nga I pari I komunës z.Aleksandër Daboviq.

  • 1

    Radio