Aktuale Më shumë

Thaçi: Çështja e Demarkacionit duhet të përfundojë

Prej tvteuta16:42, 20 Shkurt 2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha të hënën se zëri më kritik për liberalizimin e vizave për Kosovën është rinia.

Thaçi këto komente i bëri në Samitin e komisioneve për Punë të Jashtme që po mbahet në Prishtinë.

Ai tha se javën e kaluar ishte në Bruksel për të biseduar për procesin e Liberalizimit të vizave dhe sipas tij edhe Bashkimi Evropian është pro liberalizimit, mirëpo duhet të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi.

  • 1

    Radio