Rajoni/Bota Më shumë

Tërmet në Bosnje dhe Hercegovinë

Prej tvteuta21:49, 2 Dhjetor 2022

Një tërmet me magnitudë prej 4.4 shkallësh Rihter ka goditur jugun e Bosnje-Hercegovinës rreth orës 21:00.

Siç raportohet epiqendra e tërmetit ishte 38 kilometra nga Mostari afër Studencit.

Tërmeti që goditi Bosnjën dhe Hercegovinën u ndje edhe në Kroaci. Për momentin nuk ka raportime për dëme.

Tërmeti është ndjerë edhe në Mal të Zi.

  • 1

    Radio