Sociale Më shumë

Sot seanca ndëgjimore për Mandiq dhe Knezheviq

Prej tvteuta10:21, 20 Shkurt 2017

Prokuroria e Lartë e Shtetit sot do të thërrasë në seancë ndëgjimore  deputetët e Frontit Demokratik Andija Mandiq dhe Millan Knezheviq. Sipas burimeve nga kjo parti, ndëgjimi i Mandiq do të fillojë në orën 10.00 kurse i Knezheviq në orën 13.00.

Ato akuzohen nga Prokuroria për pjesmarrje në krijimin e organizatës kriminale e cila kishte për qëllim grusht shteti në ditën e zgjedhjeve. Prokurori i Lartë Milivoje Katniq , ka njoftuar se deri tani për këtë çështje po procesohen 25 persona dhe se ekziston mundësia që ky numër të rritet.

  • 1

    Radio