Aktuale Më shumë

Sot dita e rinisë në Shqipëri,Veliaj mesazh për të rinjtë

Prej tvteuta10:07, 8 Dhjetor 2016

Kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj,ka zgjedhur mbrëmjen e djeshme të hapë festimet për 8 dhjetorin,Ditën e Rinisë,një ditë e shpallur pushim me vendim të Këshillit të Ministrave.Mbrëmjen e djeshme nën atmosferën e ndezur të festive,në sheshin “Nënë Tereza”,është zhvilluar dhe koncerti për dner të kësaj dite.”Sot është dita e Rinisë-jam mirënjohës për të rinjtë e Liceut,provuan tek Nënë Tereza se talenti dhe e bukura kanë fuqi transformuese”,shkruan kryebashkiaku i Tiranës që në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme.

Dita sot në Shqipëri do të ketë disa aktivitete që do të përkujtojnë me demonstratat e para  të rinisë të vitit 1990.

  • 1

    Radio