Aktuale Më shumë

Sonte ne Miss Glob Rajmonda Cukaj

Prej tvteuta13:22, 8 Tetor 2015

Sonte në Toronto të Kanadasë  zhvillohet eventi I madh botëror I bukurisë  Miss Globe ku marrin pjesë tre bukuroshe shqiptare. Vajzat shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin e 42 –të të konkursit të bukurise jane Rajmonda Cukaj nga Mali I Zi, Sara Karaj nga Shqipëria, Emnolina Begaj nga Kosova.Spektakli dhe sfilatat e vajzave do të zhvillohen në skenën gjigande të Bramton Rose Theatre. Për të parë këtë konkurs bukurie priten të jenë të pranishëm shumë shqiptarë që jetojnë në Kanada për të mbështetur bukuroshet shqiptare që urojmë të sjellin sa më shumë trofe në vendlindje.

  • 1

    Radio